NANO BİLİM KİMYA TEKNOLOJİLERİ

Deniz Suyu Arıtma

Deniz suyu arıtma sistemleri deniz suyunda bulunan yüksek orandaki çözünmüş tuz ve diğer sudaki partikülleri sudan ayrıştıran su arıtma sistemleridir.

 

Genel olarak üretim süreçlerinde deniz suyunun kullanıldığı fabrikalarda tercih edilmektedir.

 

Ayrıca deniz araçlarındaki su temini için de kullanılan modelleri bulunmaktadır.

Kapat Devamını Oku
Ülke
0
Tamamlanmış Proje
0
Çalışan Personel
0
TEKNOLOJİLERİMİZ

Deniz Suyu Arıtma

Endüstriyel deniz suyu arıtma sistemleri, suyu tüm iyon ve partiküllerinden ayrıştırarak iletkenliği düşürmeyi ve suyu saflaştırmayı amaçlamaktadır. Mayer deniz suyu arıtma sistemleri, genel olarak reverse osmosis sistemleri etrafında şekillenen sistemlerdir. Geleneksel ro sistemlerinin aksine deniz suyu arıtma sistemlerinde ters yıkama süreci yoktur. Bunu sağlamak için çapraz akış sistemi kullanılmaktadır. Her deniz suyu arıtma sistemi bir ön arıtma sistemine sahip olmalıdır. Önarıtmada içeriğindeki partikülleri bırakan su ardından ro membranlarına gelerek burada çözünmüş iyonlarından ayrıştırılır. Sistem dizaynı kullanım amacına ve kapasitesine göre farklılaştırılabilmekte ve yine buna göre bakım ve işletme süreçleri belirlenmektedir.

Deniz Suyu Arıtma

Deniz Suyu Arıtma

Deniz suyu arıtma sistemleri konusunda ayrıntılı bilgi, kapasiteler ve diğer teknik detaylar için katalogumuzu inceleyebilirsiniz.